Kalocsa Város Önkormányzata, a Bajai Tankerületi Központ és a Bajai Szakképzési Centrum június 5-én rendezte Kalocsán a pedagógusnapot a Kalocsai Szent István Gimnázium dísztermében.

Dr. Bálint József polgármester, Sárosi Magdolna, a Bajai Tankerületi Központ igazgatója, Virág Tibor, a Bajai Szakképzési Centrum kancellárja mondott köszöntőt. Ezután adták át a Miniszteri Elismerő Oklevelet, Pedagógus Szolgálati Emlékérmeket és az „Év Tanára” díjakat. Pedagógusnap alkalmából Miniszteri Elismerő Oklevéllel köszöntötték Soponyainé Nagy Editet.

Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kapott:

Kalocsa Város Óvodája és Bölcsődéjéből Katus Györgyné és Tóth László Jenőné.

A Kalocsai Eperföldi Sportiskolai Általános Iskolából ZörgőnéZaveczki Erzsébet és Illésné Németh Rózsa.

A Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskolából Balogh Csaba Zoltán, Beck János, dr. Hajdú Zoltánné, Halász Lászlóné, Kákonyi Lászlóné, Kapitány Erika, Kishegyiné Baráth Ildikó Éva, Marosvásárhelyiné Matos Mária, Takácsné Hajdu Katalin, Tompai András Lászlóné Vörös Tibor Istvánné.

A Kalocsai Nebuló EGYMI-bőldr. Bittmann Józsefné és Nagy Melitta.

Ezután az „Év pedagógusa” díjak átadása következett, melyet a következők kapták:

A BSZC Kalocsai Dózsa György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumából Lakatosné Nyíri Anett.

A BSZC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájából Sebestyén Erika.

Az EMMI Kalocsai Gyermekotthona Általános Iskolája és Szakiskolájából Illés Imre.

A Kalocsai Eperföldi Sportiskolai Általános Iskolából Gillichné Fejes Zsuzsanna.

A Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola Belvárosi Általános Iskolájából Halász Lászlóné.

A Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskolából (volt Kertvárosi Ált.Iskola) Rumi Csaba.

A Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolából Csicsák Lászlóné.

A Kalocsai Nebuló EGYMI-bőlZörgő Zsófia Adrienn.

A Kalocsai Szent István Gimnáziumból Horváth Csaba.Kalocsa Város Óvodája és Bölcsődéjéből az „Év óvodapedagógusa” díjat kapták: Balatoniné Morvai Valéria, Szundi Judit Ilona, Endrődi Veronika Klára, Tóth László Jenőné, Gadaneczné Kozma Christa,Sésztó Angéla.

Kiváló tanulók és felkészítő

tanáraik jutalmazása

Kalocsa Város Önkormányzata, a Bajai Tankerületi Központ és a Bajai Szakképzési Centrum szervezésében június 6-án a Szent István Gimnázium dísztermében rendezett ünnepségen az általános- és középiskolák kiváló tanulóit és felkészítő tanáraikat díjazták.

Köszöntőt mondott dr. Bálint József polgármester és Bánné Szalai Anikó, a központ szakmai igazgatóhelyettese. Az ünnepi műsorban Benedek Viktória, a Kalocsai Liszt Ferenc AMI tanulója énekelt, valamint a Kalocsai Szent István Gimnázium tanulóinak „A hírnév ára” című táncjátékából láthattak néhány részletet.

Ezután következett az elismerések átadása: a kiváló tanulókat oklevéllel, a Balaton Könyvesboltban beváltható könyvutalvánnyal és a Szalontai Cukrászdában beváltható utalvánnyal díjazták. A felkészítő pedagógusoknak díszoklevéllel, virággal és borral köszönték meg a tanévben végzett kiemelkedő pedagógiai munkájukat.

A Kalocsai Eperföldi Sportiskolai Általános Iskolából a következő diákok részesültek elismerésben: Lakatos Bence (7.a), Havasi Laura (7.a), Horváth Réka (8.a), Gyüre Gréta (8.a), Matos Milán (4.a), Kovács Ákos (8.b), Lány atlétikacsapat: András Leona (4.b), Tóth Csenge (4.a), Svecz Olga (4.a), Lakatos Anna (5.a); Türr regionális történelemverseny I. helyezett csapat tagjai: Elamin Hanna (8.a), Tesch Lorina (8.a), Kernya Dániel (8.a), Országos Honismereti Tanulmányi Verseny I. helyezettjei: Bolvári Kinga (5.b), Rigó Nóra (5.b), Juhász Lilla (5.b), Oláh Csongor (5.b); Közlekedésbiztonsági verseny városi és megyei I. helyezett csapat 4.a és 4.b osztály tanulói.

Az iskola pedagógusai közül: Dr. Tóth-Ko-vácsnéHoller Anett, Marsiné Fekete Judit, Sztupovszki Gáborné.

Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola Belvárosi Általános Iskolája tanulói közül: Kovács Lujza (4.a), Pécsi Martina (7.a), Horvai Sarolt (8.a), Tóth András (8.a), PénzOkos Kupa csapattagok: Holló Bianka, Pál Emese; „Barátunk a természet” csapattagok: Holló Bianka, Istella Renáta,Roskó-Kovách Luca; Gábor Dénes Országos Informatika Verseny csapattagok: Császár Martin, Tóth András, Tóth Zétény; Bajai SzC Kalocsai Dózsa György Szakgimnáziuma Szakközépiskolája és Kollégiuma a Szakmák Éjszakáján rendezett informatika versenyén csapattagok: Berta Somogyi Máté (6.a), Császár Martin (8.a). 

Az iskola pedagógusai közül: Filvig Ágnes, Holler Zoltán, Tóth Annamária

Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola volt Kertvárosi Általános Iskola tanulói közül:

Máté Árpád Benedek (8.a), Kovács Hunor (8.a), András Gerda (7.a), Gyöngyösi Gergő (2.a), Martin Gábor (2.a), Markó Bálint (2.c), Fuszenecker Olivér (8.a); a a Curie Környezetvédelmi Emlékverseny 3.b osztályos csapata: Egyed Menyhért, Matos Máté, Sztakó Zalán; a Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékverseny 6. b osztályos csapata: Vörösváczki Edmond, Andrékovics Balázs, Bagó Ádám; a Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékverseny 8. b osztályos csapata: Kovács Odett, Szele Zsófia

Az iskola pedagógusai közül: Csekeiné Kiszely Andrea, Kapitányné Erdei Ilona, Viedner Anita

Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tanulói közül: Kernya Dániel, ZohrehAshlin Ali,Aranyos Janka, Benedek Viktória, Deutsch Judit és Serfőző Balázs Bence, az iskola zenetörténeti csapata: Balogh Zsanett, Balogh Lili, Berki Veronika, Kenyeres Szilárd, Thiesz Bálint és Zalavári Álmos; a Bikfic csoportba járó gyermekek (2. és 3. osztályos kisiskolások), a Fuvola Kamara csoport: Balogh Adrienn, Balogh Zsanett, Thiesz Bálint.

Az iskola pedagógusai közül: Filus Mónika, Illés Zoltán.Kalocsai Nebuló Általános Iskola, Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye tanulói

közül: Rostás Zsolt (5.o.), Horváth Jázmin (8.o.) Juhász Jácint Tamás (8.o.) Lipták Szabolcs (6.o.); a Kalocsai Nebuló EGYMI Hon-és népismereti szakkörének tagjai: Lipták Szabolcs (6.o.), Jóni Anasztázia (7.o.), Juhász Jácint Tamás (8.o.), Kanalas Patrik (8.o.), Kele András (8.o.), Tupcsia Balázs József (10. Sz.o.), és Horváth Péter (Készségfejlesztő o.); a Kalocsai Nebuló EGYMI 4. osztályából: Fehér Eszter, Fuszenecker Kármen Dorina, Jakab Jázmin Heléna, Tatár Nikolett, Kolompár Zsuzsanna Aranka, Molnár Botond, Rostás Kevin, Szénási Norbert, Sztojka LeonardóArmandó.

Az iskola pedagógusai közül: Práger László, Barnáné Nagy Angéla, Varga Kitti Katalin

Kalocsai Szent István Gimnáziumból a következő tanulók részesülnek elismerésben:

Szilasi Márton (12.C), Kenyeres Szilárd

(10.B), Molnár Gergő (11.B), Molnár József (12.C), Bán István Bence (10.B), Haris Zita (9.C), Horváth Bence (12.C); a gimnázium Stúdiós Brigád nevű csapata, tagjai: Benkő Gergely (11.C), Flórián Zsolt (11.C), Ruzsinkó Zsolt (12.B), Vörös István Andor (11.C), Vörös Péter (11.A); a Clap and Dance tagjai: Ambrus Attila, Argat Luca, Deák Brigitta, Dobler Lili, Eleki Gréta, Fekete Marcell, Gulyás Veronika, Horváth Bence, Jakab Benjámin Szilveszter, Katona Petra, Matos Lizett, Nagy Kata, Papp Csenge, Póli Matilda, Szentesi Dániel, Szűcs Melani, Tamás Vivien, Vácz Virág; a gimnázium AK51-es nevű csapata: Gulyás László, Bedő Tamás, Farkas Alex, 10. B); a gimnázium sakkcsapata: Kenyeres Szilárd (10.B), Iván Máté (12.A),Tóth Ernák (11.C), Kis-Vén László (11.C); Mészáros Lili (11.B)

Az iskola pedagógusai közül: Horváth Csaba, Thuránszky Rudolf, Horváth László, Kenyeres Zsolt

A BSZC Kalocsai Dózsa György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumából a következő diákok részesülnek elismerésben:

Sári Gergő, Székely Norbert, Erdélyi Ármin, Horváth Károly, Greksa Attila, Kovács Aletta, Szabadi Izabella, Jakab Kármen; a Közgáz csapat: Bíró Alex, Kovács Anett, Szabadi Izabella, Romsits Regina, Horváth Hanna; a Dózsa lány foci csapata: Horváth Melitta, Drenkovics Vivien, Szabadi Izabella, Horváth Hanna, Vancsik Fanni, Kovács Aletta, Knódel Nikolett, Rigó Loretta

Az iskola pedagógusai közül: Anisity Attila, Schnur Péter, Mozga László, Tapolcsányi János Attiláné

BSZC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájából elismerésben részesülnek a következő diákok: László Kíra, Bényi Beatrix, Kovács Kíra Klementina, Tamás Petra, Rideg Izabella, Fekete Lívia, Kulcsár Martina Krisztina; a Verőcei fiúk csapat: Kacsora Csaba, Iván Máté Sándor, Frankhauzer Ádám, Radványi Gellért

Az iskola pedagógusai közül: Molnár Pál, Ba-

logh Jenő Ferenc, Koprivanacz Erika

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kalocsai Gyermekotthon, Általános Iskola és Szakiskola tanulói közül: Balogh Dávid (8. o.), Barna Tamás Dávid (7. o.) Az iskola pedagógusai közül: Zsinkáné Magó Zsuzsanna                                                eZs

Hozzászólások

hozzászólás